Ebridge

29 lutego 2016Social Media a funkcjonowanie firmy

Jeśli chcemy, aby nasz biznes stale się rozwijał pomyślmy o zintegrowaniu działalności firmy ze standardami obowiązującymi w mediach społecznościowych. Pierwszym krokiem będzie aktywowanie wewnętrznych kanałów komunikacji. Zwiększenie otwartości w komunikacji pomiędzy osobami zatrudnionymi w firmie sprawi, że docenią oni swoje miejsce w organizacji i zrozumieją problemy, które mają rozwiązać. Warto stale informować pracowników o tym, co dotyczy innych działań niż te, które mieszczą się w ich zakresie obowiązków. Należy zbudować także wartość pracownika. Musimy być pewni, że jest on zdolny do reprezentowania marki oraz potrafi w sposób kompetentny obsłużyć klienta. Istotne jest również dzielenie się informacją zwrotną. Gdy każdy z pracowników firmy pozna opinie klientów, zapozna się z treścią komplementów, narzekań, sugestii, będzie mógł wziąć udział we wspólnym kreowaniu jeszcze lepszego wizerunku marki.

Wszelkie zmiany w naszej dotychczasowej działalności związane będą z różnymi trudnościami. Nie każdy z pracowników firmy sprosta wyzwaniu, ponieważ zatrudnione osoby mają różne predyspozycje. Kolejnym utrudnieniem może być także konieczność wprowadzenia wielu szkoleń i edukowanie pracowników. Jednak znajomość różnorodnych narzędzi i technologii umożliwi efektywną realizację zarówno dotychczasowych, jak i nowych zadań.

Model biznesu zorientowany na Social Media na pewno przyniesie wiele korzyści. Komunikacja w takiej formie kreowana jest już w różnych dziedzinach, a jej wpływy są nieocenione. Zjawisko stało się tak duże, że 30 czerwca na całym świecie obchodzone jest święto mediów społecznościowych. Odbywają są także różnego rodzaju konferencje, na przykład „Social Media Day”, podczas których organizowane są wykłady i warsztaty dla przedstawicieli biznesu. Uczestnicy mogą poznać podstawy funkcjonowania mediów społecznościowych w kontekście biznesowym. Dlatego śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że przyszłość Social Mediów jest ogromna.

Copyright (C) 2016.

Wszelkie prawa zastrzeżone.